Fodor Gábor volt országgyűlési képviselő, exminiszter volt a vendége Fekete Rita műsorának, amelyben a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet igazgatója alaposan kivesézte Magyar Péter botrányos megnyilvánulásait, és kendőzetlen kritikát is megfogalmazott a tiszás pártvezér minősíthetetlen kijelentéseivel és viselkedésével kapcsolatosan.

A műsorvezető felidézte Magyar legújabb botrányát, jelesül, hogy a Tisza elnöke a minap
az ATV-ben járva még az adás előtt kijelentette a folyosón, hogy erre a 68 napra (akkor még annyi volt hátra a választás időpontjáig) felesleges a felújítás, mert a kormányváltás után „már nem lesz szükség a csatornára, átveszi a szerepét a közmédia”.
Az elképesztő kijelentést a csatorna – amelynek egyébként gyakori vendége a Tisza Párt elnöke, és amely élőben közvetíti a tiszás rendezvényeket, eseményeket – megerősítette, amire Magyar Péter egy kommentben pedig cinikusan úgy reagált: „rendkívül szánalmasnak” tartja, hogy az ATV „két vicces mondat után” egy héttel a történtek után „telesírja” a sajtót, hozzáfűzve, hogy nem is várt mást az ATV elnök-vezérigazgatójától, Németh S. Szilárdtól.
Minősíthetetlen színvonal, azt kell, hogy mondjam. Szerintem ezt nem engedheti meg magának semmilyen vezető politikus, hogy ilyen penetráns módon viselkedjen a sajtóval
– fogalmazott Fodor, akit szemmel láthatóan megdöbbentett a történet, amelyről a stúdióban értesült.
Mint mondta, politikai pályafutása alatt vegyes tapasztalatokat szerzett a sajtóval kapcsolatban, de soha nem merült fel benne, hogy ilyen hangnemet használjon.
„Szerintem ez elfogadhatatlan. Erre nincsenek szavak. Nincs olyan, hogy valaki, egy politikai tömörülésnek a vezetője bemegy egy tévéstúdióba, majd ott az egész csatornát azzal fenyegeti, hogy egyébként majd, ha győznek, ki lesznek ebrudalva és beszántják őket. Hogy néz ez ki? Teljes abszurditás, szereptévesztés” – reagált Fodor, aki Magyar reakcióját ironikusan úgy kommentálta „nagyon jó vicc volt, tényleg”.
Szerinte – csatolt vissza a műsor egy korábbi részletéhez, amiben arról volt szó, hogy ellenzéki oldalon megkezdődött a „fantáziálás” azzal kapcsolatban, hogy Magyart a Tiszában lecserélnék Kapitány Istvánra, kifejtette, hogy nem tudja, Magyar tisztában van-e azzal, hogy az ellenzéki oldalon nem ő a kulcsszereplő, mert a tiszás szavazók többsége „Orbán Viktort akarja leváltani, nekik Magyar Péter másodlagos szereplő” és ha lesz jobb a baloldalon, akkor azt fogják támogatni.
Magyar ATV-s kirohanására visszatérve úgy fogalmazott, az indulatkezelést egy felelős politikusnak meg kell tanulnia.
Ez nem így megy, ezt az embernek tudnia kell kezelni valahogy. De nem így! Nem így, hogy fenyegetőzik, bosszút akar állni. Hát mi lesz itt, ha megnyeri a választásokat? Mi lesz itt, ha miniszterelnök lesz? Mindenkin bosszút áll? Teljes abszurditás
– mondta a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet alapítója és vezetője, aki szerint mindez teljesen megdöbbentő, és egy olyan karakterprobléma, aminek – véleménye szerint – hatása lehet a választások kimenetelére.
„Ha Magyar Péter még egyszer csinál egy olyan cirkuszt, mint amilyent az ATV-ben, akkor neki sürgősen távoznia kell a közéletből. Szóval, Magyar Péternek ebből sürgősen fel kell ébrednie” – fogalmazott Fodor Gábor.
(MNO)
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
