2026. április 26. - Ervin
Időjárás ikon 16° 14°
EUR 366.95 :
USD 313.9 :

Megérkezett az Egyesült Államok pusztító válasza az iráni drónfenyegetésre

Az Egyesült Államok új, olcsó drónnal reagál az iráni Sahíd–136-osok jelentette fenyegetésre. A LUCAS nevű pilóta nélküli fegyverrendszer a jelek szerint az iráni kamikaze drónok amerikai megfelelője lehet, amelyet már az iráni támogatású milíciák ellen is bevetettek Észak-Irakban, írja az Index.

Az Egyesült Államok egy saját, olcsó drón bevetésével próbál válaszolni az iráni Sahíd–136-os drónok jelentette fenyegetésre. Az új rendszer neve FLM 136 LUCAS, vagyis olcsó, pilóta nélküli harci támadórendszer.

A jelenlegi iráni konfliktus jól mutatja, hogyan változik a hadviselés a 21. században. Egy olyan korszak rajzolódik ki, amelyben egy technológia emelkedik ki minden más közül: a drónoké, különösen az olcsón gyártható eszközöké. Irán katonai ereje messze elmarad az Egyesült Államokétól, emiatt Teherán az úgynevezett aszimmetrikus hadviselés eszközeihez nyúl, köztük drónokhoz.

A Sahíd támadódrónokat előszeretettel használja az orosz hadsereg az Ukrajna elleni háborúban, de Teherán most az Egyesült Államok és Izrael elleni konfliktus miatt „hazai pályán” is alkalmazza az eszközöket. Az Euronews szerint egyetlen darab ára 20–50 ezer dollár között mozog. Összehasonlításképpen az amerikai Patriot rendszer elfogórakétái, amelyekkel ezeket a drónokat lelövik, akár 4 millió dollárba is kerülhetnek darabonként.

Az Egyesült Államok most úgy tűnik lemásolta a rendszert és szintén áttértek az olcsó drónok használatára. Az X-en elérhető videók alapján leszűrhető, hogy a LUCAS nagyon hasonlít a Sahídra, csak kisebb a robbanófeje. A videón látható, amint a drón csapást mér egy iráni támogatású milíciák által használt raktárra az észak-iraki Makhmur közelében. Az amerikai hadsereg az iráni háborúban vetette be először a LUCAS-t.

 

#USA #Irán

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!