2026. március 26. - Emánuel
Időjárás ikon 10°
EUR 388.94 :
USD 335.32 :

Újabb visszalépés: Szabó Sándor, Szeged szoci képviselője sem indul a választáson

A korábban szocialista színekben politizáló, de a kampányt már függetlenként kezdő Szabó Sándor szerint „most valóban történelmi lehetőség van a változásra”.

„A mai nappal visszalépek az egyéni képviselő-jelöltségtől a 2026-os országgyűlési választásokon” – jelentette be közösségi oldalán Szabó Sándor, Szeged ellenzéki egyéni parlamenti képviselője a közösségi oldalán. A politikus magyarázatképpen azt fűzte a bejegyzéséhez: „Most valóban történelmi lehetőség van a változásra, hogy megvalósuljon a kormányváltás! Tegyünk meg mindent érte!”.

Szabó korábban az MSZP színeiben politizált, a mostani választási kampányt azonban – mivel nem mindenben értett egyet a párttal – már független jelöltként kezdte meg.

A visszalépéséről szóló posztjában arról írt, hogy az elmúlt tizenkét évben baloldali, szociáldemokrata országgyűlési képviselőként arra törekedett, hogy tisztességesen és becsületesen elvégezze azt a munkát, amellyel a szegediek megbíztak. „Értékrendem végig töretlen volt, céljaim nem változtak semmit a több mint egy évtized alatt. Mindvégig a kormányváltásért és Szeged fejlődéséért dolgoztam, elutasítva a megosztottságot és a gyűlölködést” – fogalmazott.

Szabó Sándor azt szeretné, ha az új kormány kiemelt területként tekintene az egészségügyre, az egyre kiszolgáltatottabb betegek helyzetére. Kiemelte, hogy a születésszám történelmi mélypontot ért el Magyarországon, és a mutatót a koraszülés és a szülészeti erőszak is negatívan befolyásolhatja. „Éppen ezért legyen kiemelt kormányzati felelőse a koraszülött gyermekek képviseletének! A szülészeti erőszak létező jelenség, ezt saját családom példáján keresztül tapasztaltam meg, tegyenek ellene, szorítsák vissza!” – írta.

#Szeged #2026-os választás

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!