2026. május 04. - Flórián,Mónika
Időjárás ikon 27° 24°
EUR 366.04 :
USD 313.36 :

Irán keményen megfenyegette Donald Trumpot és az amerikai hadsereget

Az iráni vezérkar közleményben figyelmeztette az amerikai haditengerészetet, hogy ne lépjen be a Hormuzi-szorosba. Erről az iráni állami média számolt be, miután az Egyesült Államok tudatta, hogy megkezdi a régióban rekedt hajók kiszabadítását.

„Ismételten kijelentjük, hogy a Hormuzi-szoros biztonsága a mi kezünkben van, és a hajók biztonságos áthaladását a fegyveres erőkkel kell egyeztetni” – hangsúlyozta Ali Abdollahi, az iráni haderők főparancsnoka.

Hozzátette, hogy Irán „keményen reagál” minden fenyegetésre. „Figyelmeztetünk, hogy bármilyen külföldi fegyveres erőt, különösen az agresszív amerikai hadsereget, megtámadjuk, ha megkísérlik megközelíteni a Hormuzi-szorost és belépni oda” – mondta.

Project Freedom néven indul az amerikaiak új hadművelete

Donald Trump amerikai elnök vasárnap jelentette be, hogy az amerikai haditengerészet hétfő reggel megkezdi a Szabadság Projekt (Project Freedom) műveletet, amelynek célja, hogy átkísérjék a Hormuzi-szoroson a Perzsa-öbölben rekedt semleges hajókat.

Az elnök hangsúlyozta, hogy az amerikai műveletbe való bármilyen beavatkozás esetén „határozottan” lépnek fel. Azt azonban nem részletezte, hogy mely országok hajóinak kívánnak segíteni az átkelésben, és hogyan zajlik majd a művelet, írja az MTI.

A Nemzetközi Tengerészeti Szervezet (IMO) szerint a konfliktus kezdete óta az Irán által blokád alá vett szoroson több száz hajó és a fedélzetükön mintegy 20 ezer tengerész nem tudott áthaladni, és a régióban vesztegel, miközben fogynak az élelmiszer- és egyéb készleteik.

#USA #Irán

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!