"A tech cégek ezzel minden alapvető demokratikus jogi normát megszegnek, amely a nyugati típusú kultúra alapját jelenti" az igazságügyminiszter szerint.

“Egyelőre mi a Facebook cenzúrának a szabályrendszerét vizsgáljuk” - mondta a miniszter a műsorvezető kérdésére, hogy egyfajta ellencenzúráról van-e szó a Digitális Szabadság Bizottság esetében. “Ez nem cenzúra, hanem a jogállamisági kritériumok számon kérése, amit az egész világ harsányan követel” - tette hozzá.Mint mondta, az EU is lépéseket irányzott elő, hogy az uniós joggal valamilyen szinten kapcsolatba hozza a techóriások globális online térben lebegő tevékenységét. A lengyeleknél is van már szabályozás és Németországban is van példa büntetőszabályozásra. Itthon is érdemes konkrétabban elgondolkodni azon, “hogy ezek a cselekmények mennyire befolyásolják állampolgáraink szabad választását”. Varga Judit a gazdasági károkozásról is beszélt, hiszen nagyon sok cég online térben működik, kérdés, hogy az 1-2 napos kitakarást/leárnyékolást ki fogja megfizetni. Az igazságügyminiszter azt mondta, a techóriások szolgáltatásának a természete már bőven túlmutat a magánszektor jellegzetességén, “hiszen az internet, a techóriások által közvetített szolgáltatások már olyanok mint az áram- vagy vízszolgáltatás gyakorlatilag”. Nem lehet nélkülük működni egy mai világban - fogalmazott. Arra, hogy például a Facebook moderálási gyakorlatában bizonyos politikai elfogultság tapasztalható, milyen jogszabály mondja ki Magyarországon, hogy tilos cenzúrázni egy Facebook oldalt, Varga Judit azzal reagált: ilyen jogszabály nem létezik Magyarországon. Meg kell alkotni a keretrendszert és először az európai térképet kell megnézni, mert nem feltétlenül egy tagállam tud ez ellen fellépni.
“Mielőtt bárki azzal a kritikával illet, hogy Varga Judit cenzúrázni akarja a Facebookot, egyelőre a Facebook cenzúráját szeretnénk megnézni, hogy átlátható keretek közé szorítható-e. Láthatja-e az állampolgár, hogy milyen algoritmus szerint szemelték éppen ki az ő véleményét”- mondta. Arra, hogy az ő Facebook-oldalának, vagy Kovács Zoltán Twitterének a leárnyékolása, az őt-hat eset elég bizonyíték-e arra, hogy politikai befolyásolási kísérlet történik, Varga Judit azt mondta, hogy ezért kell globálisan nézni, ami történik. “A kibújt a szög a zsákból jelenséget látjuk, már maguk a techóriások vezetői is nyilatkoznak, hogy igenis ideológiai alapon nem ért egyet az adott megszólalóval”. De a Gazdasági Versenyhivatal elnökével is egyeztetnek - mondta a miniszter, aki szerint látni kell, hogy nemcsak politikusok, magánszemélyek, hanem gazdasági cégek is érintettek lehetnek a kérdésben, ezért a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok szankcionálási lehetőségeit is meg kell nézni. “De elsősorban a magyar állampolgárok véleménynyilvánítási szabadságáról van szó” - jelentette ki a műsorban. A Vadhajtások már elérhető a Telegram-on és a HunDub-on is.