Időjárás ikon10°

Az angolok pénzbírsággal megúszták a szurkolói rendbontásokat

Megbüntette az UEFA az angol szövetséget az angol-dán elődöntő miatt.

30 000 euróra...

Az UEFA ellenőrző, etikai és fegyelmi testületének (CEDB) szombati indoklása szerint a londoni Wembley Stadionban rendezett mérkőzés előtt az angol szurkolók egy része bekiabálásokkal megzavarta a dán himnuszt, a meccs alatt pirotechnikai eszközöket használtak, illetve lézerfénnyel zavarták meg Kasper Schmeichelt.

A dán kapus ennek ellenére kivédte Harry Kane büntetőjét a hosszabbításban, a kipattanót viszont már gólra váltotta a Tottenham Hotspur csatára, aki ezzel eldöntötte a meccset (2-1).

Az angolok az olaszokkal találkoznak a vasárnap 21 órakor kezdődő döntőben, szintén a Wembleyben. Az UEFA pénteken 100 ezer euróra és három zárt kapus UEFA-rendezésű mérkőzésre büntette a magyar szövetséget, a magyar szurkolói megnyilvánulások miatt. A harmadik mérkőzésre szóló büntetést az európai szövetség két évre felfüggesztette.

Forrás: Mandiner