Szóba kerültek azok a fejlesztések, amelyek az elmúlt tizenöt évben történtek Magyarországon, azt is megállapítva: van mire büszkének lenni.

Annak, hogy a szegedi DPK-gyűlésen felszólal, egyszerű oka van: "Mert hívtak és van mondanivalóm.”
Azt javaslom, hogy higgadtan, nyugodtan, tárgyilagosan vizsgáljuk meg azt a kérdést, hogy az elmúlt 15 esztendőben gyarapodott-e a közvagyon, és erre a kérdésre minden melldöngetés nélkül adjunk választ – kezdte Áder János előadását.
Ezt annak kapcsán tette, hogy sokan azt kérdezik, hol a pénz?
„Gyarapodott a közvagyon, országos kitekintés, infrastruktúrával kezdünk, autópálya építés és autóút építés" – közölte, majd felhívta a figyelmet arra, hogy
- 866 kilométer autópálya és autóút épült meg az elmúlt 15 évben,
- 4000 km mellékutat építettünk vagy újítottunk fel.
Vannak még felújításra váró egészségügyi intézmények, kórházak – hívta fel a figyelmet Áder János, azonban rámutatott:
Nem lehet eltagadni azt, hogy 15 év alatt 91 kórház és rendelőintézet megépítése és fejlesztése fejeződött be. A Magyar Falu program keretében pedig 625 orvosi rendelő megépítése és felújítása történt meg.
A korábbi köztársasági elnök azt is elmondta, 15 év alatt a bölcsődei férőhelyeknek a száma több mint kétszeresére nőtt, az egyetemi fejlesztések bemutatása során Áder János közölte: A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, a Magyar Táncművészeti Egyetem, a Testnevelési és Sporttudományi Egyetem is új campus-szal bővült.
A Zeneművészeti Egyetem felújításakor helyesen Ybl Miklós hagyatékát folytatták azok, akik egyébként ezt a rekonstrukciót, ezt a felújítást kiváló színvonalon elvégezték – tette hozzá.
Áder János sorolta a budapesti fejlesztéseket, a Várkert Bazárral kezdte, ami egy lepusztult épületromhalmaz volt, életveszélyes, le volt zárva, nem lehetett bemenni.
Ahogyan fogalmazott: „Korábban ugye volt ifjúsági park is, de az is régen volt már. Három év alatt, három év alatt teljes felújítása megtörtént, a teljes felújítás megtörtént kívül-belül. És hogyha megnézzük a képeket, hogy hogyan nézett ki ez korábban és hogyan néz ki most, akkor nem hisznek a szemüknek.”
A Szépművészeti Múzeummal kapcsolatban Áder elmondta, Európa legnagyobb gipszmásolat gyűjteménye van a Szépművészeti birtokában.
„Ez majdnem az enyészeté lett, de hál' Istennek, Baán László gondosságának és a nem kevés költségvetési forrásnak, amit erre kellett fordítani, felújíthattuk a Román Csarnokot, mindenkinek javaslom, hogy amikor Budapesten jár, feltétlenül keresse fel” – mutatott rá.
Szent István Bazilika, Mátyás templom, Tihanyi Apátság, Pannonhalma – vég nélkül lehetne sorolni azokat a hitélettel kapcsolatos fejlesztéseket, amelyek az elmúlt tizenöt évben megtörténtek.
2010-ben 3 tonna volt Magyarország aranytartaléka, most 110 tonna
– váltott a sportfejlesztések bemutatását követően Magyarország aranytartalékának bemutatására Áder János.
Ezt követően a korábbi köztársasági elnök kitért a Csongrád-Csanád megyei fejlesztésekre, például az M43-as autópálya fejlesztésre, vagy Szegeden a Dóm kívül-belül és környezete felújítása megtörtént.
Visszatérve az országos fejlesztésekre, már szinte csak felsorolásszerűen lehetett sorolni a rengeteg fejlesztést, amelyet az elmúlt 15 évben megvalósított Magyarország.
Az elmúlt 15 évben a közvagyon olyan mértékű gyarapodását láthattuk, mint amire csak az 1867-es kiegyezés után volt példa Magyarország történetében – hívta fel a figyelmet a korábbi köztársasági elnök.
Áder János rámutatott:
a patriótáknak van mire büszkének lenniük.
A háborúról szólva megjegyezte: akik Oroszország ellen sikeresen megvívható háborúról vizionálnak, azoknak azt ajánlja, hogy vegyék elő a világháborúk felvételeit, nézzék meg és minden józanul gondolkodó ember beláthatja, hogy a háborúról való fantáziálásnak óriási kockázata, veszélye van.
„Magyarországot nem uszító gondolatokkal nyugtalanítva, hanem hétköznapi, hasznos, jólétet gyarapító tettek sorával kell szeretni. A politikai vitáink közepette is egyetlen cél lebegjen mindenki szeme előtt: A haza minden előtt” – mondta végezetül Deák Ferenc szavait idézve Áder János.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
